19 Şubat-20 Mart

Haftalık Balık Burcu YorumlarıAylık Balık Burcu YorumlarıYıllık Burç Yorumları
Balık Burcu Erkeği
Balık Burcu Çocuğu
Balık Burcu Kadını
 
Grubu
Su
Uğurlu günü
Perşembe
Uğurlu Sayısı
7
Uğurlu Taşı
Akuamarin
Uğurlu Renkleri
Deniz Mavisi,Gümüş
Uğurlu Çiçekleri
Yasemin, Beyaz Gül
Uğurlu Kokuları
Zambak, İnci Çiçeği
Belirgin Özelliği
Merhamet
En Büyük İdeali
Rahat Etmek
En Büyük Hatası
Kendini Kötülemek
En Büyük Arzusu
Dünyayı Dolaşmak
Uygun Partnerleri
Boğa
Meslekleri
Baskı altında kalmadan yaratıcılığını kullanabileceği her iş ilgisini çeker. Harika bir şair, aktör ve rüya yorumcusu olabilir. Hasta ve muhtaç insanlarla, hayvanlarla ilgilenme duygusu vardır ve deniz, din veya sosyal hizmet görevlerinde çalışabilirler.
   
   

 


BALIK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ:

Nazik, çekingen, kibar, hassas, kararsız bir yapıdır. Rahatına ve huzuruna çok düşkündür. Sayısız isteği ve arzusu vardır. Bunları gerçekte elde edemezse kendine ait hayal âleminde gerçekleştirir.

Zaten bu âlem o kadar güçlüdür ki, sık sık gerçekle hayali karıştırır. Öte yandan mistik ve felsefi olayları bilmeyi, öğrenmeyi sever. Kişiliğinin esnekliği, kolay etki altında kalması, amaçlarını kararlılıkla isteme özelliğini de zayıflatmıştır.

Ancak yumuşaklığın yarattığı içtenlik ve sezgilerinin güçlü olması isteklerini elde etmesinde ona yardımcı olur. Eylemleri ise yüksek ideallerine ve heyecanına bağlıdır. Sadece üşendiği, bazen de kendine güvenmediği için susmayı tercih eder.

 

 

 

BALIK BURCU ERKEĞİ

On iki burcun en hassas erkeği Balık burcundandır. Hislerinin esiri olabilen fakat kafasını fevkalade kullanabilen bir tiptir. Her şeyden önce çift fikirlidir. Onun karar vermesi kolay değildir. Çok hayalperesttir. Renkli bir iç alemi vardır. Balık burcu erkeğinin para konusundaki fikirleri herkesten farklı olabilir.

O cömert ve başkalarını memnun etmekten hoşlanan bir tiptir. Bu yüzden savurgandır. Bu burcun erkeği yaratıcı güce sahiptir ve hafızası güçlüdür. İrade gücüyle seçtiği işte başarıya erişir.

Balık burcu erkeği iyi niyetlidir. Hiç art düşüncesi yoktur. Herkesi olduğu gibi kabul etmeye alışıktır. En şaşılacak durumlarda onun kılı bile kıpırdamaz. Başkalarının ayıpladığı şeyleri kabul eder. Herkesin kendi bildiği gibi hareket etmesini normal bulur. Buna karşılık kendisine karışılmasını istemez. Güzelliğe hayrandır ve yaşadığı yerin de böyle olmasını ister. İmkanı varsa evi süslemek için hiç bir masraftan kaçmayacaktır. Hayalleri renkli olduğu için evi de peri masallarındaki sarayları andırır.

Balık burcu erkeği sevmeyi ve sevilmeyi ister. Sevdiği zaman çekingen bile olsa birden güçlenir. O zaman cesaretle hamle yapması, engelleri aşması, başarıya erişmesi daha kolay olur. Çünkü eşsiz güzellik olan sevgiye kavuşmuştur. Sevgiyi arayan erkek, görüp beğendikten kısa bir süre sonra bağlanır ve evlenmek ister. Balık burcu erkeği romantiktir.

O hayalindeki kadını aramaktadır. Her seferinde sevdiği ve aradığı kadını bulduğunu zanneder ve bir süre sonra da hayal kırıklığına uğrayıp yeni bir maceraya atılır. Fakat evlendikten sonra çapkınlık yapmaz. Çok hisli olduğu, sevdiği için kıskanacaktır. Ancak bu hissini de gizlemeye çalışacaktır. Bazen şaka yoluyla bir şeyler söylese bile asla kıskançlığını itiraf etmeyecektir.


 

BALIK BURCU KADINI :

Bu burcun kadınlarının çoğu güzel ve cazibelidir. Hem çift karakterli, hem çift kısmetli hem de çok hislidir. Ona "tam kadın" da denilebilir. Ancak onu ele geçirmek kolay değildir.

Balık burcu kadını iş hayatını sevmez ve mecbur olmadıkça çalışmaz. Onun ideali ev kadını olmaktır. Bu kadın müşfik, merhametli, iyi niyetlidir. Onun için bilim ve kültür gibi şeyler ikinci planda kalır. O ailesine, dostlarına bağlıdır. Fakat asıl sevdiği erkeğe bağlanır ve bu erkek onun için üstün sayılır.Bu erkek asla hata yapmaz. Onun her sözü, her fikri doğrudur.

Bütün kalbiyle sevdiğine bağlanan kadın onun her dediğini yapar ve bütün arzularını yerine getirir. Aşk için yaşar, sevip sevilmediği zaman durgun, üzgün ve karamsardır. Aşık olur olmaz değişir. Cazibesi birden bire artar.

Gözleri parlar, konuşması, yürüyüşü ve her hali onun sevdiğini açıklar. Bu burcun kadını kıskançtır. Kendisinden üstün olan kimseleri kıskanır. Pek çok kadından daha üstün olduğunu düşünür. Özellikle aşık olduğu zaman kıskançlığı daha da artar. O zaman hem sevgilisini hem de onun çevresindeki bütün kadınları kıskanır. İstediği erkeği elde etmesini de bilir.

Birisini beğenirse bir çaresini bularak ona yaklaşır ve kısa bir sürede kendisini sevdirir.

Balık burcunda doğan kadın yuvasında mutluluğu sağlamak için elinden geleni yapar. Çocukları varsa çok daha fedakar olur. Çocuklarını sever, şımartır ve her istediklerini vermeye çalışır. Bu kadın, erkeği mutlu etmek için yaratılmıştır.


 

BALIK BURCU ÇOÇUĞU :

Balık burcunda doğan çocuk çekingen, mahcup ve utangaçtır. Aslında resim, müzik, edebiyat gibi konularda yetenekli olan çocuk bir hayal aleminde yaşar. Onun için her masal bir hakikat sayılabilir.

Kendi haline bırakılırsa içine kapanır ve hayalleriyle baş başa kalmak ister. Anne babanın ona saygı göstermesi ve yaşıtlarıyla arkadaşlık etmesini sağlaması lazımdır. Aynı zamanda kıskançtır. Kardeşlerini ona tercih etmekte onun huzurunu kaçırabilir.

 


 

Gsm: 0 535 931 77 69   Copyright © 2003 Tüm hakları saklıdır.
islam@islamakar.com