23 Ağustos-22 Eylül

Haftalık Başak Burcu YorumlarıAylık Başak Burcu YorumlarıYıllık Burç Yorumları
Başak Burcu Erkeği
Başak Burcu Çocuğu
Başak Burcu Kadını
 
Grubu
Toprak
Uğurlu günü
Çarşamba
Uğurlu Sayısı
5
Uğurlu Taşı
Mercan
Uğurlu Renkleri
Açık sarı, Açık Mavi
Uğurlu Çiçekleri
Açalya, Lavanta, Mimoza
Uğurlu Kokuları
Limon, Leylak, Melisa
Belirgin Özelliği
Temizlik
En Büyük İdeali
Toplum tarafından beğenilmek
En Büyük Hatası
Çekingenlik
En Büyük Arzusu
İşte başarı
Uygun Partnerleri
Akrep
Meslekleri
Sağlık ve hijyenle ilgili herhangi bir iş kolunda çalışabilirler. Bilimsel analist, öğretmen, hemşire, istatikçi, muhasebeci, sekreter, eleştirmen veya müfettiş olabilir.
   
   

 


BAŞAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ:

Doğrucu, metodik, çalışkan, ayrımcı, akıllı bir yapıdadır. Akıllı, mantıklı ve gerçekçidir. Analitik bilgiye önem verir. Başarılı olmak için her şeyini ortaya koyar. Ayrıca çok düzenli ve titizdir. Her şeyin mükemmel olmasını ister. Ne istediğini iyi bilir.

Elde etmek istediği şeylerin üstüne kararlılıkla gider. İnatla kendi yöntemlerini savunur. Çok disiplinli olduğu için hata yapması, işini yarım bırakması söz konusu değildir. Öte yandan sadece elde edebileceğine inandığı şeyleri arzu eder.

Kazanacağından emin olduğu zaman eyleme geçer. Pek cesur olduğu söylenemez, zaten riske girmekten, maceraya atılmaktan hoşlanmaz. Genelde susarak sorumluluğu başkalarına yükler.

 

 

 

 

 

 

BAŞAK BURCU ERKEĞİ

Başak burcunda doğan erkek; varlıklı da olsa, daima çalışsa da yine para ister. Onun servete saygısı büyüktür. Dolayısıyla zengin veya varlıklı kadınlar onun ilgisini çeker. Bu erkek aşktan korkar. Bu konuda yenemediği bir çekingenliği vardır. Onunla evlenmek istiyorsanız önce dost olmalısınız.

Başak burcunda doğan erkek ailesine düşkündür. Ailesiyle dost olmaya çalışın. Dostlarına yakınlık gösterin. Onlardan hoşlanmasanız da asla tenkide kalkışmayın. Başak burcu erkeği buna dayanamaz. Bir anda sertleşebilir, kırıcı olabilir ve sizi üzebilir. Zaten o biraz da sözünü esirgemeyen bir tiptir. En olmayacak şeyi yüzünüze pat diye söyleyebilir.

Çekineceğini, düşünceli davranacağını da ummamalısınız. Bu tip, aklına geleni rahat rahat söyler.

Başak burcu erkeği bilgiye, kibarlığa, zarafete, nezakete önem verir. Bunlar onun için para kadar değerlidir. Siz kültürlü, nazik zarif bir tipseniz. Hemen ilgilenmesi mümkündür. Yalnız konuşurken sözlerinize çok dikkat etmelisiniz. Çünkü argo ve küfür onun tüylerini diken diken eder. Böyle şeyler kadınların ağzına yakışmaz. Her ne kadar kendisi arkadaşlarının yanında rahatlıkla bu tarz da konuşsa da sizin yanınızda bunların hiç birini yapmayacaktır.

Her türlü bilgi onun ilgisini çeker. Sizinle sevdiği konuları uzun uzun konuşup tartışmak ister. Onun için önemli olan seks, cazibe, güzellik değil, kafa, zeka, kültürdür.

Başak burcu erkeği çok tutumludur. Bazen doğum anındaki yıldız etkileri Başak burcu erkeğini cömert yapabilir. Ama bu durum çok enderdir. Başak erkeği temizliğe çok düşkündür. Bu konuda onunla başa çıkmak oldukça zordur. O her şeyin pırıl pırıl temiz olmasını ister. Giyimini beğense bile çok temiz olup olmadığınızı anlamak için sizi süzecektir. Parfüm seçiminde bile ağır kokuları değil, temizliği temsil eden çiçek kokularını tercih eder. Misafirliğe gittiğinde bile ev sahibinden çok evin düzeni ve temizliğiyle ilgilenecektir.

Başak erkeği yiyeceklere dikkat etmesi şartıyla çok sıhhatlidir. Fakat onda her zaman bir hastalık korkusu vardır.Hatta bu korku ilerlerse o hastalık hastası olabilir. Midesi ağrısa ülser, hafifçe öksürse verem olduğunu zanneder. Sakın bu huyuyla alay etmeyin, çünkü o sizin düşüncesiz ve hissiz bir tip olduğunuzu zannedecektir.


 

BAŞAK BURCU KADINI :

Başak kadınının hayatında, güzelliğin ve hislerin yeri büyüktür. Her şeyden önce başak kadını evine çok düşkündür. Evi çekip çevirmekten zevk duyar. Zeki ve mantıklı olduğu içinde bunda hiç zorlanmaz. Evi her zaman derli toplu ve zevklidir.

Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verir. Çevresi daima kalabalıktır. Çünkü konuşması ve zekice sözleri sayesinde insanları kendisine bağlamayı bilir. Zaman zaman tenkitçi olmasına karşın herkesi olduğu gibi kabul eder.

Başak kadını çok çabuk küser. Küçük bir söz onu darıltmanıza yetecektir. Günlerce surat edebilir. Aslında kıskanç sayılmaz ama karşısına bir rakip çıkması onu çok gücendirir ve kızdırır.

Daha çok kafasıyla hareket eden Başak kadını neşeli, iyi niyetli, okumaya, bilgiye, edebiyata meraklı, fakat aslında kendisine pek de güvenmeyen bir tiptir. Bu kadını kişiliği kuvvetli bir erkek memnun eder.
Ayrıntıya çok önem verdiğinden biraz da endişeli bir tiptir. Pek çok işi çabucak planlayıp başarmakla birlikte, iş evliliğe geldiğinde büyük sorumluluk taşıdığından biraz duraklar. Çünkü bu ömür boyu sürecektir.
Başak kadınıyla evlenmek isteyen çok olmasına karşın, onlar seçmekte güçlük çekerler.

Bu burcun kadını çalışmayı sever. O üstüne aldığı işi daima mükemmel şekilde yapar. Başak kadını mükemmel olan şeyleri sever. Hayatı boyunca da mükemmel erkeği arar. Eğer bulursa uğrunda çok fedakarlık yapabilir. Eğer Başak kadınının istediklerini karşılayabilirseniz. Size bağlanır ve ömrü boyunca da sadık kalır. Başak kadını maceraya atılmaktan ve gizli işler çevirmekten pek hoşlanmaz. Karşısındakilerden de aynı şeyleri bekler. Güven onun için her şeyden önce gelir.Bu burcun kadınının huyları belki sizi sıkabilir.

Ama o idealindeki erkeği düşünürken sizin kusurlu taraflarınızı düzeltmeye çalışmaktadır. O size çok saygı gösterecektir. Fikirlerinize, düşüncelerinize, saygı besleyecek ve karışmayacaktır.

Başak burcu kadını iyi bir annedir. Çocuklarına da size olduğu gibi iyi bakar ve itina eder. Çocukların sağlıklı, temiz, terbiyeli, dürüst ve bilgili olmaları için elinden geleni yapar. Neşesi ve dostluğu sayesinde onların sevgisini kazanır. Kısacası bu kadın evini, eşini ve çocuklarını düşünen ve onların rahatını sağlayan bir tiptir.


 

BAŞAK BURCU ÇOÇUĞU :

Bu burcun çocuğu, daha küçük yaşlarda zekasını ortaya koyar. Her şeyi merak edip sorarak sizi bezdirir. Fakat küçüğün her sorusuna cevap vermek ve duyduğu ilgiyi sarsmamak lazımdır.

Okulunda zekası ve merakı sayesinde başarılıdır. Üstelik fazla çalışmadan başarı gösterir. Yalnızca sabırsız, çabuk bıkan huzursuz bir tiptir. İlgisi çabuk söner. Buna neden ise parlak zekasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gsm: 0 535 931 77 69   Copyright © 2003 Tüm hakları saklıdır.
islam@islamakar.com