22 Kasım-21 Aralık

Haftalık Yay Burcu YorumlarıAylık Yay Burcu YorumlarıYıllık Burç Yorumları
Yay Burcu Erkeği
Yay Burcu Çocuğu
Yay Burcu Kadını
 
Grubu
Ateş
Uğurlu günü
Perşembe
Uğurlu Sayısı
3
Uğurlu Taşı
Turkuvaz
Uğurlu Renkleri
Mor, Morumsu
Uğurlu Çiçekleri
Leylak, Mor Menekşe
Uğurlu Kokuları
Nergis, Zambak
Belirgin Özelliği
Canlılık
En Büyük İdeali
Dünya Çapında Ün
En Büyük Hatası
Alaycılık
En Büyük Arzusu
Gezip, Görmek
Uygun Partnerleri
Kova
Meslekleri
Çevirmenlik, filozof, yöneticilik, din adamlığı, hukuk, sporcu, araştırmacı, gezgin veya şirket kurucusu olabilir. Politika ilgilerini çeker, atlarla, köpeklerle ilgilenirler.
   
   

 


YAY BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ:

Dobra, tez canlı, meraklı, atılgan, doğa ve spor tutkunu. İyimser, hareketli, neşeli ve meraklıdır. Ayrıca çok yönlü ve beceriklidir. Bilmeye, öğrenmeye büyük önem verir. Bilginin yayılmasında rolü vardır. Zevk aldığı sürece birçok şeyi aynı anda ister. Beklemekten ise hiç hoşlanmaz. Süre uzadıkça sinirlenir ve saldırganlaşır.

Çünkü son derece sabırsızdır. Dereyi görmeden paçaları sıvamak onun bir başka özelliğidir. Arzu ettiği bir şey kesinleşmeden onun olduğunu kabul eder.

Bu yüzden de sık sık düş kırıklığına uğrar. Riske atılmaya, eylemeye geçmeye bayılır. Bu cesaretten çok merakını gidermek içindir. Çok güzel ve etkileyici bir konuşma tarzı vardır. Sadece dinlenmek ve düşünmek için susar.

 

 

 

 

 

YAY BURCU ERKEĞİ

Yay burcunda doğan erkek neşeli, hareketli, cana yakın, hayatı seven bir tiptir. Merakı yüzünden bir çok konuya ilgi duyar ve dolayısıyla da geniş bir bilgisi vardır. Hangi konuyu açarsanız size söyleyecek bir lafı vardır. Ayrıca sözleri çok eğlenceli ve ilginçtir.

Aklına koyduğu zaman karşısındakini oyalamasını bilir. Ama kendisi çift karakterli bir burçtandır.Bu da onun bir çok yöne birden gitmeyi istemesine, yeniliklerden hoşlanmasına, çabuk bıkıp sıkılmasına sebep olur.
Karşısındaki kişiye birdenbire sevdiğini söyleyebilir. Üstüne çok düşüp onu memnun edecek şeyler yapabilir. Fakat sonra aniden bir karar vererek uzaklaşabilir. Sorun karşı tarafta değil Yay burcu erkeğindedir, çünkü fikir değiştirmiştir. Hatta evlenmeye karar verse bile biraz düşünmenizi tavsiye ederiz.

Çünkü sevgisi çabuk söneceği için iyi netice vermeyecektir. Bu nedenle elinize fırsat geçti diye bu erkekle hemen evlenmeye karar vermeyin.
Bu erkek oldukça havaidir ve güzellikten, cazibeden etkilenir. Karşısındaki kişiyi merak eder ve hemen incelemeye başlar. Fakat onu oyalamaz ve dikkatini çekemezseniz, hemen sıkılır ve yeni bir arayışın içine girer.

Yay burcu erkeği eğlenceye çok düşkündür. Enerjisi fazla olan erkek sporuda eğlence kapsamına alır. Sürekli gezmeye, eğlenmeye ve spor yapmaya meraklıdır. Bağımsızlığına çok düşkündür. Bu nedenle yalnız oturmayı tercih eder.


 

YAY BURCU KADINI :

Kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündür. Kolay kolay evlenmeyi istemezler. Kafalı, neşeli ve zeki oldukları için de bazıları evlilik yerine dostluğu tercih ederler. Bu burçtan doğan kadınlar kavga, gürültü sevmezler. Her zaman mantıktan yanadırlar.


Yay burcu kadını cazip bir tiptir. O kafasını kullanarak karşısındakilere dediğini kolaylıkla yaptırır. Neşesi, şirinliği, nezaketi, nükte gücü sayesinde toplumda beğenilen, aranılan bir tiptir. Çok yönlüdür ve çeşitli konulara ilgi duyar. Evde de otursa, çalışsa da kendini oyalayacak bir konu bulacaktır. Bilgiye hayrandır.

Bu nedenle okumayı, devamlı yeni şeyler öğrenmeyi çok sever.
Dostluklarda çok ciddidir. Hayatta en önem verdiği şeylerden biri dostluktur. Neşesi ve eğlenceli kişiliği sayesinde yanında vaktin nasıl geçtiğini fark etmezsiniz.

Yay burcu kadını kıskanç değil hislidir. Ancak doğum anında Mars gibi bir yıldız parlamışsa bu kıskançlığı yol açabilir.

Yay burcu kadını ailesini ve yakınlarını sever ve onlarla çok ilgilenir. Kesinlikle onun ailesini tenkit etmekten kaçınmalısınız. Onlardan uzak kalsa bile yine de onları arayıp sormayı ihmal etmez.

Eğer sevdiğini anlayıp evlenirse çok mutlu olur. O daima eşinin en iyi arkadaşı olmak isteyecektir. Evlendikten sonra ikinci planda tutulmaya tahammülü yoktur.


 

YAY BURCU ÇOÇUĞU :

Yay burcunda doğan çocuk ailesi tarafından çok sevilir. Güzel, neşeli, cana yakın, hareketli çocuk ayrıca çok dürüsttür. Daha küçük yaşlarda doğru hareket etmesini öğrenir. Yalnız asla emir dinlemez. Ona ısrar etmek ve cezalandırmak hatalıdır. Çünkü o doğuştan bağımsızdır. Bu bağımsızlığı da korumaya kararlıdır.Bu nedenle ona güler yüzlü ve şefkatli davranarak, sevgiyle her şey öğretilmelidir.

Bütün mesele fazla enerjisini uygun bir alana yöneltmektir. Bol bol oyalanması, spor yapması, oyalanması şarttır.

 

 

 

 

Gsm: 0 535 931 77 69   Copyright © 2003 Tüm hakları saklıdır.
islam@islamakar.com