KOC

İçinizde biriken enerjinizi gerektiği gibi değerlendirememeniz söz konusu olabilir. Bu ay kendinizin bile bugüne kadar farkında olmadığı sanatsal yetenekleriniz ön plana çıkabilir. Fakat kendinizde sebepsiz sıkıntılar yaşamanız ve tembellik yapma isteğiniz enerjinizi yönlendireceğiniz yere karar verememenizden kaynaklanıyor. Aile içindeki ilişkilerinize bu ay her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aslında bir süreden beri olmasından çekindiğiniz tartışma bu ay gerçekleşebilir. Kendinizi kontrol altında tutmaya ve yapıcı bir tutum içinde olmaya dikkat ederseniz bu gergin ortamı yumuşatabilirsiniz. Zamansız ve yersiz konuşmalarınız arkadaşlarınız arasında da küçük sürtüşmelere neden olabilir. İşin özünde bu ay Koç burçları ikili ilişkileri de dâhil olmak üzere biraz daha sakin tavırlar içinde olmalıdır. Aşk konusuna gelince çözümsüz hiçbir sorunun olamayacağını aklınızdan çıkarmayın. Yalnız bir Koç burcu iseniz içsel sıkıntınızı giderebilirseniz ki bu size bağlı yeni bir aşka başlamamak için hiçbir sebep yok.

YUKARI

BOGA

Bu ay maddi anlamda Boğa burçları biraz rahat bir dönem geçirecekler diyebilirim. Fakat tedbiri elden bırakıp gereksiz masraflara girmek sizi zor duruma sokabilir. Kendinizle alakalı bir değişiklik hissine kapılabilirsiniz. Bu, yaşadığınız ortamı değiştirmek olabileceği gibi, kendinizle alakalı giyim tarzınızı değiştirmek gibi bir değişiklik de olabilir. Bu yıl hem ailenizle hem de arkadaşlarınızla olmak üzere iki tatil planı içindesiniz. Ama tarihlerin çakışmamasına dikkat etmelisiniz ki zor durumda kalmayasınız. Tatilde iken geçireceğiniz güzel günler enerji depolamanıza yardımcı olacağı gibi hobilerinize de daha fazla zaman ayırmanıza neden olacaktır. Aşk konusunda mevcut ilişkisi olan Boğa burçları, ilişkinizi mükemmel hale getirmek sizin elinizde ama biraz daha çaba ve anlayış şart. Yalnız bir Boğa burcu iseniz yeni fırsatlar daima var sizin için. Ama aradığınız güven duygusunu kısa süreli ilişkilerde bulamayacağınızı da bilmeli ve kararlarınızı buna göre vermelisiniz. Aksi takdirde kendinize olan güveninizin de zedelenebileceği bir ilişkiye evet demiş olabilirsiniz.

YUKARI

iKiZLER

Bu ay İkizler için eğence zamanı. Hemen hemen tüm ay boyunca kendinizi dinlendirmek ve eğlendirmek adına pek çok girişimleriniz olacak. Bunlar arasında yapacağınız kısa süreli hafta sonu tatillerinin yanı sıra katılacağınız arkadaş toplantıları ve bazı partiler zamanınızı mükemmel geçirmenize sebep olacaktır. Bu dönemde çok anlayışlı bir tutum sergileyeceksiniz. Bu içinizdeki pozitif enerjinin dışa yansıması olabilir. Bu anlamda gerek aile gerek ise arkadaş çevrenizdeki ilişkileriniz çok pozitif devam edecektir. Ailenizden gelen maddi desteğin yanı sıra kazanacağınız küçük bir şans oyunu ikramiyesi neşenizi ikiye katlamaya sebep olabilir. Annenize bir hediye almanız söz konusu olabilir. Bu arada arkadaş çevrenizde sizinle alakalı olmayan bir tartışmaya seyirci kalmak durumunda kalabilirsiniz. Aşk konusunda mevcut ilişkinizde sevdiğinize çok değer veriyorsunuz ama bunu biraz daha belli etmeniz gerekebilir. Ona hak ettiği kadar zaman ayırmadığınızı düşündüğünden size serzenişte bulunabilir. Yalnız bir İkizler burcu iseniz bir ilişkinin başlaması veya başlamaması gelen tekliflere evet veya hayır yanıtı vermenize bağlı. Tercih her zamanki gibi yine size aittir.

YUKARI

YENGEÇ

Bu ay ileriye yönelik planlar içine girebilirsiniz. Özellikle seçeceğiniz meslek konusunda kafanızda tam cevaplayamadığınız sorulara doğru yanıtlar bulabilmek için düşünüp duruyorsunuz. Ama bu konuda size bir aile büyüğünüzün vereceği destek bir seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Öte yandan su grubu oluşunuz ve yazın gelmiş olması tatil için bir hayli istekli olmanızı sağlıyor. Duygulu ve hassas kimliğinizin mükemmel olduğu bu zamanda, deniz oksijen ve doğayla iç içe güzel bir tatil yapabilir ve pozitif enerji ile dolabilirsiniz. Sağlık konusunda bu ay Yengeç burçları kesinlikle çok sağlıklı bir dönem geçirecekler. Aşk konusunda mevcut ilişkiniz istediğiniz şekle devam ediyor ve tüm ay boyunca da öyle sürecek. Yalnız olan Yengeç burçları ise bu yaz tatili içinde oluşacak olan aşk sizi gerçekten umutlandırıp mutlu edecek bir birlikteliğe götürebilir. Sahiplenebileceğin ve gerçekten sevip sevileceğin aşk sana bir adım yakında artık. Tanışacağın kişi ile ilgili sezgilerine güvenmeli ve ona göre yaşamalısın. Bu ay kendini duygularının götürdüğü yöne bırakırsan belki de çok uzak olduğunu düşündüğün aşkı yanı başında bulabilirsin.

YUKARI

ASLAN

Bu ay en çok dikkat etmeniz gereken konu kesinlikle maddi durumunuzdur. Abartıya varacak harcamalarınız sizi gereksiz sıkıntıya sokabilir. Fakat genel anlamda enerjinizin çok yüksek olacağı bu ay, kararlı, kendinden emin tavırlarınızla dikkat çekeceksiniz. Etrafı tarafından fark edilmeyi, ilgi çekmeyi ve övülmeyi seven Aslan burcu, özellikle kendine özgü değişik kıyafetlerle bu isteğini tatmin etme şansını bulacak. Ailenizden birinin hastalık haberi canınızı sıkacak olsa da önemli bir rahatsızlığının söz konusu olmaması size rahat bir nefes aldıracaktır. Aşk konusunda sevdiğiniz kişiye gereken önemi ve değeri verdiğinizi hissettirmenizde fayda var. Bir süreden beri kulak tıkadığınız sorunlar bu ay önünüze daha sert bir şekilde gelebilir. Hemen kendinizi bu konuda toparlamazsanız ayrılmamanız imkânsız diyebilirim. Yalnız bir Aslan burcu iseniz ış görünüşünüz ve tatlı konuşmalarınız sayesinde çevrenizden göreceğiniz ilgiye kayıtsız kalmayacaksınız. Bu ayın, bir macera yaşamanız için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Yaz aşkları kimi zaman ileriye yönelik de olabilir..

YUKARI

BASAK

Bu ay Başak burçları sürprizlere karşı açık olsunlar. Çok şaşıracağınız olaylarla karşılaşmanız muhtemel. Olumlu yönde olacak olan bu sürprizler geleceğinize de yansıyacak şeyler olabilir. Ne istediğini çok iyi bilen ve bunu elde etmek için disiplindi metodik ve azimli çalışan bir burç olan Başak burcu için, Ağustos ayı tatil için uygun bir zaman. Çünkü yoğun tempodaki çalışma hızı ve aşırı yorgunluktan sonra muhakkak enerji depolamalı ve bu zamanın tadını doyasıya çıkarmalısınız. Riske girmekten ve maceradan hoşlanmayan Başak burcu, kesinlikle kafasındaki tatil planında sadece dinlemeyi tasarlamıştır. Dinlenme ama bir o kadar da eğlencenin ön planda olacağı bu tatilinizden enerji depolamış olarak döneceğiniz kesin. Aşk konusunda bu ay biraz dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü mevcut bir ilişkiniz varsa ihanete uğramanız söz konusu olabilir. Yalnız bir Başak burcu iseniz bu ay sizin için en ön plandaki konu kendinizi dinlendirmek olacağı için aşka zaman ayırmayı pek düşünmeyebilirsiniz. Tabi yine de seçim size kalmış.

YUKARI

TERAZi

Terazi burçları bu ay çevresindeki kişilere karşı dikkatli olmalılar. Çünkü arkadaş çevrenizden birinin hakkınızdaki olumsuz düşüncelerini dile getirmesi sizi bir tartışma ortamına sokabilir. Kendinizi savunmak adına sesinizi yükseltebilir ve tartışmanın hararetli bir hal almasına neden olabilirsiniz. Sakin bir tutum sergilemeniz sizin yararınıza olacaktır. Genel anlamda Terazi burçları gezegenlerin de etkisi ile hırçın bir tutum içine girebilir. Olur olmaz şeylere sesinizi yükseltmeniz, sürekli sinirli hareketlerde bulunmanız sizi sonradan üzüleceğiniz zor durumlara sokabilir. Bu geçici bir süreç ve bunu bilip bu dönemde sakin olmaya özen gösterin. Öte yandan tatil planı yaptığınız kişi ile kırgınlık yaşamanız bu planı ailenizle gerçekleştirmenize neden olacaktır. Aşk konusunda sinirli ruh halinizi sevdiğiniz kişiye de yansıtıyorsunuz ve bu da aranızda anlamsız tartışmalara yol açıyor. Belki gerginliğiniz geçici fakat bu dönemdeki tartışmalar geçici şeyler olmayabilir. Sevdiğiniz kişi size karşı anlayışlı ve sabırlı olmaya çalışıyor fakat sizde işin ucunu kaçırmayın derim. Eğer sevdiğiniz kişiyi kaybetmek istemiyorsanız biraz fren yapmanızda fayda var.

YUKARI

AKREP

Maddi konularda sürekli bir endişe içindesiniz. Akılcı davranıp bu yaz günleri için yaptığınız birikimler yüklü bir miktar olmuş. Kaç aydır yaptığınız hesap kitap, akıl fikir arasındaki mücadeleler ve şüpheci yaklaşımlarınız sizi bir hayli yordu. Bu kadar dedektiflik yaptığınız yeter. Şimdi ise dinlendirme zamanı geldi. Unutmamalısınız ki su sizin de vazgeçilmeziniz. Birikimlerinizi zevkle harcayacağınız muhteşem bir tatil, şu an sizin en önemli ihtiyacınız. Ve lütfen birçok zevkinizden feragat edip bu tatil için biriktirdiğiniz parayı harcamakta cimrilik etmeyin. Mümkün olduğunca insanlardan uzak ve kafanızı dinleyebileceğiniz bir tatil tercih etmeniz sizi enerji anlamında pozitif etkileyebilir. Aşk konusunda kafanızdaki soru işaretlerinin çözümünü tatil dönüşüne saklamalısınız. Yalnız bir Akrep burcu iseniz; çapkınlık ruhunuza işlemiş durumda. Bu ay yeni tanışmalar ve maceralar yaşamınızda yer tutacak. .

YUKARI

YAY

Bu ay zaman zaman mantığınız ve duygularınızın çatıştığı konumda kalabilirsiniz. Ve karar vermeniz gereken konularda yanlış kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde net bir karar veremediğiniz takdirde; ya bu konuyu ertelemeyi tercih edin ya da size yakın birinden konu ile alakalı fikir alın. Böylece daha sağlıklı seçimler yapabilirsiniz. Öte yandan kendinize güveninizi göstereceğim derken çevrenizde antipatik sayılacak kibirli bir ruh hali içine girebilir ve yanlış anlaşılabilirsiniz. Genel anlamda kendinizin de anlayamadığı bir karmaşa içinde olduğunuzu düşünüyorsunuz ve bu durum tavırlarınıza da yansıyor. Mümkün olduğunca ayın son haftasına kadar dikkatli olmaya ve planlarınızı ertelemeye çalışın. Çünkü yanlış anlaşılmaların olabileceği, iletişim konusunda sıkıntıların yaşanabileceği bir dönemdesiniz. Aşk konusunda sevdiğiniz kişiye gereken ihtimamı gösteriyorsunuz ve sevdiğinizle çok iyi anlaşıyorsunuz. Bu anlamda huzurlu ve mutlusunuz. Yalnız olan Yay burçları ise eğer bir ilişkiye başlamayı düşünüyorlarsa, mümkünse ayın son haftasına kadar aşk konusunda bir başlangıç yapmayıp beklesinler.

YUKARI

OGLAK

Bu ay özellikle gizemli konulara olan merakınız artacak. Psişik yetenekler ve madde ötesi şeyler konusunda bir araştırma içine girebilirsiniz. Bu durumun bu ay artan sezgi yeteneğiniz ile de alakası vardır. Sezgilerinizi dinleyerek doğru kararlar alabilir ve isabetli fikirlerde bulunabilirsiniz. Ayın bazı günlerinde kendinizle çelişkiye düşebilirsiniz. Mantığınız ve duygularınızın çatışabileceği bu günlerde ise yakın arkadaşlarınız veya ailenizin fikirlerine önem vermeniz olumlu sonuçlar almanıza neden olabilir. Kafanızı dinlemek için herkesin olduğu gibi sizin de tatil planlarınız var. Mevcut bir ilişkisi olan Oğlak burçları bu tatil planlarını sevdiği kişi ile birlikte düşünebilir. Birbirinizi daha yakından tanımanız ve birbirinizi gerçek anlamda anlayabilmeniz için bu zaman dilimi çok önemli olacak. Yalnız bir Oğlak burcu iseniz arkadaşlarınızla vakit geçirmeyi tercih edeceğiniz bu tatilde, yeni tanışmalar ve yeni ilişkilerin başlangıcı söz konusu olabilir. Bu tatil yaz aşları ile dolu bir tatile de dönüşebilir. Buna göre iyi düşünmeli ve davranmalısınız. Seçim her zaman ki gibi size ait olacak.

YUKARI

KOVA

Bu ay bilinçsizce para harcayacağınız bir dönemdesiniz Kova Burçları. Fakat bu israfçı ve inatçı tutumunuz, daha sonra yapmak istediklerinizi maddi anlamda yapamamanıza neden olabilir. İçinizde nedenini bilmediğiniz bazı sıkıntılar yaşayabilir ve bunu da çevrenizdekilere, özellikle aile üyelerinize hırçın yaklaşımlarınızla belli edebilirsiniz. Kendinizi kontrol edemediğiniz sinirsel buhranlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle elinizden geldiğince kendinizi kontrol altına almaya çalışmanızda fayda var. Öte yandan hafta sonu trekkinglerine katılmanız, sabahları koşu veya yürüyüş yapmanız sizi enerji anlamında toparlayabilir. Aşk konusunda sevdiğiniz kişiye karşı her zaman candan ve nazik tavırlarınız ilişkinizin temelini oluşturan etkenlerden biri. Sevdiğiniz kişi bu ayki sıkıntılarınızı paylaşabileceğiniz yegâne insan olabilir. Yalnız bir Kova burcu iseniz aşk sabah koşuları veya katılacağınız trekkingler yeni arkadaşlıkların başlamasına neden olabilir.

YUKARI

BALIK

Bu ay Balık burçları için yarım kalan işlerin bitirilmesi için uygun bir zaman dilimidir. Fakat kendinizi biraz tembel hissettiğiniz de bir gerçek. Zaman zaman inatçı ve uyumsuz tavırlar içine girebilirsiniz. Fakat aklınızdaki tatil planı için de gereken çabayı gösteriyorsunuz. Son derece sıkıntılı geçen ve duygusal kırılmaların hat safhada olduğu bir zamandan sonra bu tatil programı size ilaç gibi gelecek. Bu zaman diliminde, önceden aldığınız kararlar ile artık özgürsünüz ve bu ay bunun tadını çıkaracaksınız. Hesap vermek durumunda olduğunuz bir partneriniz yoksa, aşka kapınızı sonuna kadar açacaksınız. Sevme ve sevilme ihtiyacınız, hemen âşık olmanıza neden olabilir. Bundan dolayı dikkatli olmalısınız. Başlamayı düşündüğünüz ilişkiden yara almamak ve mutlu olmak adına, ince elemeli ve gerçekçi yaklaşımlarla düşünmelisiniz. Bu düşünceler sonucunda başlayacağınız ilişki, kesinlikle hayallerinizde yaşattığınız gibi olacaktır. Eğer bir ilişkiniz varsa da mutluluğunuz bu ay da devam edecek diyebilirim.

YUKARI

Gsm: 0 535 931 77 69 Copyright © 2003 Tüm hakları saklıdır.
islam@islamakar.com