KOC

Bu ay girişimci yönünüz bir hayli ön planda olacak diyebilirim. Hemen her konuda atak tavırlarınızla hem çevrenizin hayranlığını topluyorsunuz, hem de enerjinizi iyi bir şekilde harcıyorsunuz. Arkadaş seçiminiz konusundaki tercihlerinizin doğruluğunu gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu dönemde çevrenizde size zararlı veya gereksiz arkadaşlıklarınıza nokta koyacaksınız. Eğitim hayatınızda ilerideki başarınızı sağlayacak olan iyi bir alt yapı oluşturacaksınız. Sürekli sosyal aktivitelere katılıyorsunuz, bu çevrenizin genişlemesine de ayrıca neden oluyor. Aşk konusunda mevcut birlikteliğiniz sizi fazlasıyla mutlu ediyor ve bu durumda bu ay bir değişiklik olmayacak. Hatta bu ay sevdiğinizin size bir sürprizi ile de karşılaşmanız mümkün. Yalnız bir Koç burcu iseniz, eski sevgilinizin sizi araması bu ayın olayı olabilir. Bu ilişkinin yeniden alevlenmesi sizin tercihiniz olacaktır. Ama yeni bir aşk için uygun bir zamanın içinde olduğunuzu söylemeliyim.

YUKARI

BOGA

Kendinizi neden bu kadar yorgun ve isteksiz hissettiğinize siz de bir anlam veremiyorsunuz. Fakat canınızın hiçbir şey yapmak istememesi sebebiyle sorumluluklarınızı da bu ruh haliniz nedeni ile aksatabilirsiniz. Fakat biraz çaba sarf eder ve gayret gösterirseniz bu ruh halinden sıyrılıp normale dönebilirsiniz. Bu yaz maddi stokunuzu bitirdiniz ve şimdi para kazanmanın yollarını arıyorsunuz. Fakat okulla birlikte yürütebileceğinizi düşündüğünüz part-time bir işin sizi derslerinizden geri bırakabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde gerginlikten uzak olmalısınız. Çünkü ne olduğunu bile anlamadan kendinizi tartışmanın ortasında bulabilirsiniz. Olur, olmaz konuşmalardan kesinlikle kaçınmalısınız. Ve bu dönemde özellikle ne konuda olursa olsun yaptığınız her işi ve hatta okulda sınav kâğıdınızı özellikle iki kere hatta üç kere kontrol etmenizde fayda var. Aşk mevcut ilişkinizde sizden kaynaklanan küçük bir konu tartışmaya dönüşebilir. Yalnız iseniz bu ay yeni bir ilişki için kendinize biraz zaman tanımalısınız.

YUKARI

iKiZLER

Bu ay İkizlerin tipi özelliklerinden bir hayli uzak tavırlar içinde olup kendinizi olduğu kadar çevrenizdekileri de şaşırtabilirsiniz. Hemen her konu hakkında huzursuzluk hissedebilirsiniz, kendinizi zayıf ve güçsüz hissedebilirsiniz, önceden zevk aldığınız şeylerden sıkılıp bıkabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında kendinize dikkat etmelisiniz. Bilhassa sağlık konusunda,  bağırsak ve boşaltım sisteminize özellikle dikkat etmelisiniz çünkü bir hassasiyet yaşayabilirsiniz. Arkadaş çevrenizde sizinle alakalı olumsuz bir eleştiriye maruz kalabilirsiniz. Bu durum karşısında haksızlığa uğradığınızı düşünüp üzülürken kendinize acımaya başlamamanız gerekiyor. Kendinizi toparlamalı ve kendinizi gerektiği şekilde ifade etmelisiniz. Aşk konusunda sevdiğinizin üzerine çok fazla düşüyor olmanız sıkıntı yaratabilir. Bu duruma alışık olmayan partneriniz şaşkınlığını ifade edebilir.

YUKARI

YENGEÇ

Bu ay evinizle alakalı konular hemen hemen tüm zamanınızı alırken enerjinizi de tüketebilir. Yeni mobilyaların seçimi, yerleşmesi vs gibi konularda sizin zevkiniz ve yardımınız ailenizi mutlu edecektir. Arkadaş çevrenizle ilgili özellikle ayın son haftasına özellikle dikkat etmelisiniz. Bu dönemde mümkünse sık görüşmeler yapmayın. Mümkün olduğunca sakin tavırlar içinde olun ve yeni arkadaşlıklar konusunda acele kararlar almayın ki sonradan pişman olmayın. Okulların açılmasıyla birlikte yoğun bir programda çok çalışmanız gerekeceğinden kendinizi yorgun hissedeceksiniz. Aşk konusunda kıskançlıktan kaynaklanan küçük problemler yaşamanız söz konusu olabilir. Bir ilişkiniz yoksa bu ay yeni bir ilişki için zamanınız da yok diyebilirim.

YUKARI

ASLAN

O kadar gereksiz masraflar yapıyorsunuz ki bazen ipin ucunu kaçırabiliyorsunuz. Fakat bu harcamalarınız bu ay önünüze gelecek. Maddi anlamda bir hayli sıkıntılı bir döneme girdiniz ve zor durumdasınız. Hatta bazı ödemelerinizi geciktirmeniz söz konusu olabilir. Part-Time bir işe bile girmeyi düşünüyorsunuz ama derslerinizi etkilemesinden korkuyorsunuz. Ama çalışmazsanız da borçlarınızı ödemeniz imkânsız. Bu ikilemler içinde yine imdadınıza aileniz yetişecek. Çevrenizde sadece kendi menfaatini düşünen arkadaşlarınız olabilir. Bu kişileri hayatınızdan ayıklamanın tam zamanıdır. Haksızlığa tahammül edemiyorsunuz ve sürekli bu kişiler tarafından bir nevi sömürülüyorsunuz. Olayları ne olursa olsun zamana bırakmalısınız. Sizin küçük çapkınlıklarınızdan kaynaklanan sürtüşmeleri saymazsak aşk konusunda iyi bir dönemdesiniz. Size eğlenceli gelen bu tavırlarınız karşınızdakini çok kızdırmadan buna bir son vermelisiniz.

YUKARI

BASAK

Bu ay en çok dikkat etmeniz gereken konu kesinlikle maddi durumunuzdur. Abartıya varacak harcamalarınız sizi gereksiz sıkıntıya sokabilir. Fakat genel anlamda enerjinizin çok yüksek olacağı bu ay, kararlı, kendinden emin tavırlarınızla dikkat çekeceksiniz. Ailenizden birinin hastalık haberi canınızı sıkacak olsa da önemli bir rahatsızlığının söz konusu olmaması size rahat bir nefes aldıracaktır. Aşk konusunda sevdiğiniz kişiye gereken önemi ve değeri verdiğinizi hissettirmenizde fayda var. Bir süreden beri kulak tıkadığınız sorunlar bu ay önünüze daha sert bir şekilde gelebilir. Hemen kendinizi bu konuda toparlamazsanız ayrılmamanız imkânsız diyebilirim. Yalnız bir Başak burcu iseniz dış görünüşünüz ve tatlı konuşmalarınız sayesinde çevrenizden göreceğiniz ilgiye kayıtsız kalmayacaksınız.

YUKARI

TERAZi

Bu ay mümkün oldukça hayatınızda yenilikleri ertelemelisiniz. Yeni bir ilişki, yeni arkadaşlıklar gibi konuları kesinlikle ertelemelisiniz. Bu dönemde bir hayli kararsız tavırlar içinde olacaksınız. Hemen her konudaki kararsız tavırlarınız çevrenizdekileri bıktırabilir. Ay sonunda uzak bir akrabanız size maddi anlamda sürpriz bir destekte bulunabilir. Bu ekstra para okul hayatınızdaki masraflarınız için size rahat bir nefes aldıracak. Maddi anlamda bu ay ortalamanın üstündesiniz diyebilirim. Çevrenizde sizin arkanızdan sizin aleyhinize işler çeviren kıskanç arkadaşlarınız var. Ummadığınız bir ortamda bir tartışma yaşayabilirsiniz. Kıskançlıktan kaynaklanan düşmanca tavırlara maruz kalabilirsiniz dikkatli olun. Sağlık konusunda mide hassasiyetine özellikle dikkat etmelisiniz. Aşk konusunda mevcut ilişkiniz sizi mutlu ediyor. Her şeyden önce beyinsel ve kalpsel birleşme sizin için en önemli şey ve bunu yakaladığınızı düşünüyorsunuz. Yalnız Terazi’lerin bu ay da yalnız olmalarında fayda var.

YUKARI

AKREP

Ailenizden birinin hastalığı sıkıntılı ve üzüntülü günler yaşamanıza neden olabilir. Hatta bu yoğun düşünceler derslerinizdeki başarınızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Bu dönem madde ötesi konulara merak duyabilirsiniz. Fakat bu konuda aşırıya kaçmamanızda fayda var. Çevrenizdeki arkadaşlarınız ve dostlarınız size bu zor zamanlarınızda büyük destek olacaklar. Fakat bu kadar sıkıntı yapmanıza gerek olmadığını ayın ikinci haftası alacağınız mutlu haberle anlayacaksınız. Aşk konusunda ayın son günlerinde tutkulu, şüpheci ve savaşçı bir tutum içinde olacaksınız. Bu dönemde özellikle serinkanlı bir tavır içinde olmalısınız. Şüpheci tavırlarınız hem sevgiliniz tarafından tepki almanızı sağlıyor hem de bu tavır sizi yoruyor. Bu dönemde aşkla alakalı duygularınızla değil mantığınızın ön planda olacağı bir tavır içinde olmalısınız.


YUKARI

YAY

Bu ay genelde ne yaparsanız yapın, hep üstünkörü ve baştan savma yapıyorsunuz. Başta kolaylık gibi görünen bu tavrınız sonradan çok sıkıntıya girmenize neden olabilir. Küçük detayların size çıkaracağı zorluklara siz de şaşıracaksınız. Çevrenizdeki arkadaşlarınızla olan ortamlarda alaycı tavırlarınız ve alaycı konuşmalarınız tepki almanıza neden olabilir. Yakın çevrenizin söylediklerine, verdiği öğütlere biraz kulak asmanızda fayda var. Maddi anlamda bu ay iyi bir dönem yaşayabilirsiniz. Bunun rahatlığıyla kendinizi iyi hissettirecek girişimler içinde olacaksınız. Bu ay başarınızın sırrı kesinlikle sabır ve azimdir. Bu şekilde her sorunun üstesinden gelmeniz mümkün. Aşk konusunda dik kafalı tavırlarınız partnerinizi sıkıntıya sokabilir ve size sert bir tepkide bulunabilir. Buna hazırlıklı olun.

YUKARI

OGLAK

Bu ay Oğlak burçlarının sezgileri güçlü olacak. İleride olabilecek olayları veya olumsuzluk içeren durumları sezecek olmanız size şimdiden tedbir aldırabilir. Kafanızda bir süreden beri almayı planladığınız bir şey için ayırdığınız para başka bir durum için harcanmak zorunda kalabilir. Sosyal anlamda da okulunuz gibi çevrenizdeki arkadaşlıklarınızda da değişiklikler yapmanız mümkün. Arkadaşlarınız konusunda eski bir dostunuzu hayatınızdan tamamen çıkarmanız gereken bir tartışma yaşayabilirsiniz. Bu ay yeni okulunuz veya bölümünüzdeki başarınız çevrenizdekilerin övgüsünü almanıza neden olacak. Aşk konusunda bu ay biraz dikkatli olmalısınız. Küçük şeylerden meydana gelen tartışmalar bir anda büyüyebilir ve içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Yalnız bir Oğlak burcu iseniz, eski bir arkadaşınızla duygusal yakınlık yaşamanız söz konusu olabilir.

YUKARI

KOVA

Bu ay kesinlikle eleştiri oklarına hazır olmalısınız. Çevrenizdeki herkes bu ay size akıl verir ve eleştirir konumda olacaklar desem doğru olur. Fakat bunlar sizi yaralamak değil bazı eksiklerinizi gidermek amacı ile söylenen sözler olacak. Siz de bu söylemleri dikkate almalı ve kendinizin göremediği eksiklerinizi kapatmalısınız. Okulda bir öğretmeninizle olan dostane sohbetlerinizin size çok faydası olacak. Derslerinize gereken önemi verecek ve bu konuda da hak ettiğiniz başarıyı sağlayacaksınız. Yine bu dönemde felsefi konulara olan ilginiz artabilir. Yaşamın manası, insanoğlu olmanın gerekleri gibi konularda bilgi amaçlı bazı araştırmalar içinde olabilirsiniz. Yeni bir cep telefonu alma isteğiniz ailenizin desteği ile gerçekleşebilir. Aşk konusunda mevcut ilişkinizde seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Devam ya da ayrılık sizin kararınıza dayanabilir. Mantık bu dönemde aşk konusunda da sizin için ön planda olmalı.

YUKARI

BALIK

Bu ay yeniliklere açık olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kişiliğinizin de gelişmesine yardımcı olacak uğraşılar içine girebilirsiniz. Bu anlamda çevrenizi de teşvik etme çabasındasınız. Maddi anlamda çok dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Hırsızlık olaylarına karşı tedbiri elden bırakmamalısınız. Bu ay özellikle tedbirsizlikten kaynaklanan kayıplar yaşamamak sizin elinizde. Ders konusunda biraz daha sıkı bir çalışma içine girebilirseniz başarınızla göz doldurmanız an meselesi. Öte yandan meraklı olduğunuz felsefi konulara dalmamalı ve kendinizi okulunuza adapte etmelisiniz. Aşk konusunda mevcut birlikteliğinizden artık eski tadı almadığınızı düşünüyorsunuz ve çoktan yeni bir ilişkinin hayallerini kuruyorsunuz. Ayrılık kararınız kesinleşirse yeni bir ilişki için kendinize biraz zaman tanımanızda fayda var.

YUKARI

Gsm: 0 535 931 77 69 Copyright © 2020 Tüm hakları saklıdır.
islam@islamakar.com