Astroloji, insanların kendilerini ve başkalarını daha iyi tanımasına, anlayışının gelişmesine yardımcı olan, binlerce yıllık istatistik bilgilerine dayanan, Bio manyetik alanları zaman mekân dışı kavramları, boyutlu ve niteliksel inceleyen bilim dalıdır.

İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji, bilimlerin en eskisidir.

Konusu insan olan Astroloji, gök cisimlerinin, dünyada yaşayan canlı ve cansız varlıklar üzerindeki etkilerini araştırır. Astroloji; Burçlar, Gezegenler, Güneş, Ay ve Evler arasındaki ilişkilerin temeli üzerine kurulmuştur. İnsan yaşamındaki olaylar, gök cisimlerinin değişen hareketleri ile doğum anındaki pozisyonlarının karşılaştırılmasına göre şekillenir. Her birimiz belli yetenek ve özelliklerimizle doğarız ve diğer kişilere benzemeyiz. Kimi müzisyen olurken, kimi ticarette başarılıdır. Bir başkası kariyer yapmayı tercih ederken, diğeri ise erken yaşta evlenip çocuk sahibi olmayı tercih eder.

Bir doğum haritasında, burçlar karakterleri temsil eder. Burçlar, ekliptik adı verilen ve dünyanın çevresini dolaştığı varsayılan bir halkanın bölümleridir. Hayata bakış açımızı, özümüzü simgeler.

Evler, olayın meydana geldiği sahnedir. Hayat akışımızda ilgimizin hangi konulara yöneldiğini bildirir. Gezegenler ise, olayları harekete geçiren güçtür. Psikolojik yaklaşımlarımızı, isteklerimizi, motivasyonlarımızı gösterir. Astrolojiyi, gezegenler arasındaki açılar, bunların insanlar üzerinde etkilerini inceleyen ve yaşamımızı yönlendiren bir rehber harita olarak kullanabiliriz. Astroloji, kişinin sahip olduğu potansiyel hakkında bilgi verir. Ayrıca potansiyelinizi hangi dönemlerde nasıl kullanacağınız hakkında da yardımcı olur.

Astroloji'nin temelinde sembollerle akıl yürütme ve tümevarım bulunur. Diğer pek çok bilim dalıyla bağlantısı olan Astroloji sayesinde, doğum haritasının yorumlanmasıyla insanın kişiliği, hayatı, keşfedilmemiş potansiyelleri, kökleşmiş alışkanlıkları, fiziksel problemleri, yetenekleri ve dinamizmi çok rahat tespit edilebilir.

Astroloji, güçlü yanlarınızı geliştirmenizde, zayıflıklarınızın üstesinden gelmenizde, daha tatminkâr ilişkiler kurmanızda ve ilerletmenizde size yardımcı olacaktır.

YUKARI

Gsm: 0 535 931 77 69   Copyright © 2003 Tüm hakları saklıdır.
islam@islamakar.com